تعمیر ظرفشویی در کرج

تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج

ماشین ظرفشویی به ‌راستی دستگاهی پرکاربرد است که می ‌تواند بسیاری از دغدغه ‌های خانه‌ داری را کم کند و صرفه ‌جویی در زحمت و زمان را هدیه دهد. این وسیله پرکاربرد از آنجا که ممکن است چند بار در طول روز مورد استفاده قرار گیرد بیشتر از سایر لوازم ‌خانگی نیاز به مراقبت دارد و همچنین بیشتر از سایرین در صدد خرابی قرار می ‌گیرد.

بنابراین در صورت خرابی و از کار افتادن آن میتوان حس کرد تا چه اندازه این دستگاه باری از دوشتان تا به حال برمیداشته است که حال دیگر قادر به انجام آن نیست. اینجاست که باید به فکر تعمیر آن باشید. باتوجه به قیمت روز افزون این وسیله تعمیر دستگاه و تعویض قطعات معیوب ابتدا اصلی ترین اقدام است. اگر هم اکنون این مشکلی است که گریبان گیر ماشین ظرفشویی شما شده و نیاز به یک مرکز معتبر جهت سپردن تعمیرات دستگاه خود به آن دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نحوه‌ کار ماشین ظرفشویی

بازوهای چرخان تعبیه ‌شده در داخل دستگاه که در قسمت فلزی سینک و از قسمت سقف آن آویزان است سیستمی است که آب به‌ همراه مواد شوینده را به ظروف پمپاژ و اسپری می‌ کند. پس ‌از آن نوبت به مرحله آبکشی می رسد. این مراحل چندین بار با توجه به ظرفیت آب دستگاه ممکن است تکرار شود و درنهایت با افزایش دمای آب تا ۱۶۰درجه فارنهایت تمامی باقی‌ مانده مواد غذایی و مواد شوینده زدوده شده تا درنهایت ظروفی پاکیزه، ضدعفونی شده و خشک را تحویل دهد.

تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج

تخلیه نشدن آب، نشتی آب از ماشین، تمیز نشستن ظروف، خشک نکردن ظروف، عمل نکردن دکمه‌ ها و بسیاری از مشکلات دیگر که ممکن است در ماشین ظرفشویی رخ دهد که شما را نیازمند درخواست از یک متخصص جهت بررسی و سرویس دقیق این دستگاه جهت عیب ‌یابی و رفع آن عیوب می ‌کند.

 به دلیل قیمت بالا این دستگاه تعمیر آن را نمی ‌توان به دست افراد بدون مهارت و دانش کافی سپرد، لذا شرکت اپلیانس سرویس در طی بیش از 17 سال اخیر اقدام به تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی در استان البرز نموده ‌است و بدون شک معتبرترین مرکز جهت انجام خدمات تعمیرات حرفه ‌ای لوازم‌خانگی در کرج شناخته می ‌شود.

شما عزیزان می ‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه خود درخواست بررسی و تعمیرات توسط کارشناسان این مجموعه را ثبت نموده تا در سریع ترین زمان ممکن خدمات تعمیرات در محل را به شما ارائه دهند.

 تمامی برندهای داخلی و خارجی ظرفشویی نظیر سامسونگ، ال جی، پوش، بکو، مدیا، هارد استون، پاکشوما و اسنوا و… تحت پوشش خدمات شرکت اپلیانس سرویس قرار دارند. عیب‌یابی سریع و تخصصی کادر مجرب که در جهت بروزرسانی دانش خود برای آشنایی با تعمیرات حرفه ای تکنولوژی های پیشرفته در انواع ماشین ظرفشویی دوره دیده اند، اقدام به تعمیر و تعویض قطعات اورجینال ازجمله ویژگی ‌ها و اصول وضع‌ شده توسط مدیران این مجموعه است.

تعمیر ظرفشویی در کرج

مشکلات رایج ماشین ظر‌شویی

در زمان بروز خرابی در ماشین های ظرفشویی آگاهی در خصوص علت بروز مشکلات این دستگاه و نحوه برخورد با آن می ‌تواند بسیار کمک‌ کننده باشد.

 گاهی با اقدام به بررسی اجمالی دستگاه و چک کردن برخی مواردی که در ادامه بیان می ‌شود می‌تواند نیاز شما به حضور تعمیرکار را رفع نماید، بنابراین ابتدا با رعایت نکات زیر به بررسی دستگاه ماشین ظرفشویی خود بپردازید.

ماشین های ظرفشویی معمولاً به‌ صورت توکار در قسمتی از کابینت ‌ها قرار می ‌گیرد پس هنگام خارج کردن آن نکات زیر را در نظر بگیرید.

 وزن بالای آن را مدنظر داشته باشید و هنگام جا‌جایی مراقب سقوط آن به سمت جلو باشید.

دستگاه را از برق خارج کرده، لوله‌ های تخلیه و تغذیه را نیز خارج نمایید و سپس به‌ آرامی آن را از محل خود بیرون بکشید.

  • علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرف‌شویی

دلایل این مشکل می‌ت واند ناشی از موارد زیر باشد:

 مسدود بودن شیر ورودی آب، شکستگی و فرسودگی تسمه پمپ آب در برخی مدل ‌هایی که دارای این قطعه هستند. برای بررسی این قسمت باید پنل در قسمت پایین دستگاه باز شود در قسمت پایینی موتور تسمه قرار گرفته که اگر شکسته باشد نیاز به تعویض دارد.

 برخی عوامل دیگر شامل گرفتگی سوراخ‌ های بازوی چرخان، عیوب پمپ گردش و تخلیه، شکستن پروانه شستشو و غیره است که بررسی این موارد بدون مهارت و شناخت کافی امری دشوار است بنابراین بهترین راه ‌حل کمک گرفتن از یک متخصص است.

  • تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی

برای دستگاهی که آب آن تخلیه نمی ‌شود و یا دیر تخلیه می ‌شود محتمل ‌ترین و شایع‌ ترین علت بروز این مشکل وجود انسداد است. برخی از این گرفتگی‌ ها را با پاک‌ سازی می ‌توانید رفع کنید. بررسی لوله تخلیه و شلنگ فاضلاب نیز مهم است.

 بررسی فیلتر دستگاه و پاک‌ سازی زباله و مواد غذایی می ‌تواند مفید باشد. اما برخی مشکلات جدی‌ تر مربوط به شکستگی و عیوب پروانه و پمپ تخلیه است که آب را به سمت شلنگ تخلیه هدایت می ‌کند. خرابی شیر برقی تخلیه و غیره مواردی هستند که نیاز به بررسی توسط یک متخصص دارند.

  • خشک نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی باید ظروف را خشک‌ شده تحویل دهد. اگر پس ‌از اتمام چرخه شستشو متوجه شدید که ظروف مرطوب و خیس هستند مشکل از المنت ‌های گرمایشی است که در بیشتر موارد نیاز به تعویض دارند.

 خارج نمودن المنت معیوب و اتصال قطعه جدید ممکن است برایتان کمی دشوار باشد چرا که برای دستیابی به آن باید از پشت دستگاه به داخل آن دسترسی داشته باشید .

احتیاطات لازم برای کار بر روی قسمت توسط تعمیرکار متخصص باید صورت بگیرد همچنین نیاز به ابزارآلات کامل دارد.

  • کار نکردن دکمه ‌های ماشین ظرفشویی

اطمینان از سلامت قسمت تاچ پد یا همان پنل لمسی برای دریافتن مشکل مهم است. اگر برخی دکمه ها کار نمی‌ کنند و برخی دیگر سالم هستند، مشکل از این قسمت است. اما از آنجا  که این قسمت به کنترل پنل متصل است تعویض آن ممکن است باعث دردسر شود. بررسی بورد کنترل اصلی که عملکرد تمامی قسمت ‌های دستگاه را کنترل می ‌کند و بررسی اینکه ولتاژ کافی را ارسال می ‌کند تنها می ‌تواند توسط تکنسین انجام گیرد کمک گرفتن از یک متخصص برای تعویض این قطعات حساس الکترونیکی بهترین راهکار ممکن است.

  • نشت آب از ماشین ظرفشویی

نشت آب از دستگاه می ‌تواند ناشی از فرسودگی و پوسیدگی قسمت واشر ها باشد که در این صورت این پلاستیک باید تعویض شود. عیوب آب ‌بندی شفت موتور و کل مجموعه موتور و پمپ تخلیه می‌ تواند علت بروز مشکل نشت آب از قسمت موتور باشد که نیاز به بررسی دقیق توسط تکنسین دارد.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج

بررسی دقیق دستگاه جهت تعیین هزینه های تعمیر و عیب یابی اصولی و دقیق اولین اقدام کادر شرکت اپلیانس سرویس است.

مشاوره رایگان با کارشناسان این مجموعه می تواند راهنمای شما جهت دریافت هزینه های تعمیرات باشد، این اطمینان به شما عزیزان داده خواهد شد که تمامی هزینه ها در این مجموعه بنابر نرخ مصوب اتحادیه  اخذ می گردد.

در پایان می توان گفت ماشین های ظرفشویی در کنار عملکرد آسان دارای قطعات مختلف درونی و تخصصی است که بروز مشکل در هر کدام از این قطعات می ‌تواند عملکرد کلی دستگاه را مختل سازد و یا کیفیت لازم در شستشو را ارائه نکند.

 بررسی تمام جوانب جهت عیب ‌یابی دقیق تنها توسط تکنسین‌ های باتجربه و با تخصص کافی امکان ‌پذیر است. اگر ساکن استان البرز هستید و نیاز به دریافت خدمات سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج دارید، تنها کافی است با شماره ‌های 09109439896 و 09182374032 تماس حاصل نموده و درخواست تعمیرات و بررسی دستگاه خود را ثبت نمایید، کارشناسان اپلیانس سرویس پاسخگوی شما عزیزان هستند.